DÜĞÜN FOTOĞRAFÇISI ARAYANLARA ÖNEMLİ TAVSİYELER

Show all

DÜĞÜN FOTOĞRAFÇISI ARAYANLARA ÖNEMLİ TAVSİYELER

nişan dış çekim

Profesyonel düğün fotoğrafçısı arıyorsunuz veya buldunuz…İşte detaylar

Düğününüz geldi çattı yada epey zaman var.yapmanız gereken ilk husus düğünün olduğu günmü yada daha öncemi daha sonramı, fotoğraf çekimi yapmak istediğinize karar vermek.Nitekim düğün günü fotoğraf çekimi yaptırmak istiyorsanız,acele edin fotoğrafları tarzı hoşunuza giden bir fotoğrafçı bulmakta zorluk çekebilirsiniz.fotoğraf çekimini ne zaman yapmalısınız? Dış mekan çekimi zaman konusunda çok önemli detaylar vardır örnek verebilicek olursam.Haziran ayında deniz kenarında öğlen 15.30 ile 20.30 sattlerinde çekilmiş fotoğraf arasında inanılmaz farklar vardır ışık hersey. fotoğrafçılığı kısa bir cümle içerinde açıklamak istersek ”ışığı kullanma sanatı” diyebiliriz. tavsiyem  şudur ki eğer fotoğrafa önem veren bir çift iseniz mutlaka düğünden önce veya sonra yapmanız.belirtmen gereken diyer bir nokta ise,Düğün günü yapılan dış mekan çekimlerinde,düğün hikayesi,düğün klibi heyecanı bir ayrı oluyor.Seçim sizin…

izmir düğün fotoğrafçısı

izmir düğün fotoğrafçısı

                Fotoğrafçıyı buldunuz sormanız gereken konuşmanız gereken önemli unsurlar

Düğün fotoğraflarını ve tarzını beyendiğiniz fotoğrafçının gösterdiği fotoğrafların orjinal boyutta olan fotoğraflarını bakmanız önemlidir.Çünkü internet ortamına yüklediğimiz fotoğrafların boyutlarını küçültmek zorundayız.Bu küçültmenin sebeblerinden biri sayfa açılım hızının azalmaması içindir.fotoğrafların yüksek çözünürlükteki halleri fotoğraf kalitesinini (keskinlik,netlik ışık kullanımı vb..) hemde fotoğrafçının kullandığı ekipmanlar hakkında ipuçları vermiş olur. Başka bir unsur fotoğrafçının çektiği diyer fotoğraflar.Dış mekan fotoğraf çekiminde,ortalama bir saat ile  üç saat gibi bir süre olduğunu var sayarsak fotoğrafçı malum seçtiği en başarılı fotoğrafları sergileyecektir.Bu sebebden dolayı Fotoğraf çekimi yaptırmış bir çiftin diyer fotoğraflarına mutlaka bakın başarılı bir düğün fotoğrafçısı tek bir fotoğrafta değil tüm fotoğraflarda beklenen istikararı göstermelidir.

Birlikte çalışacağınız düğün fotoğrafçısına  isteklerinizi belirtin.Tüm gün fotoğraf çekimi düğün hikayesi diye  adlandırdığımız,düğün klibi düğün masalı veya düğün hikayesi videosu diye adlandırdığımız video ve fotoğraf çekimi . ”Trash the Dress”  düğünden sonra gelinliğinizi istediğiniz gibi kirlettiğiniz fotoğraf çekimini.”save the date”düğün gününüzün tarihi davetiye yanı sıra fotoğrafla sunmanın eylenceli ve farkı yoludur.

Fotoğrafçının çekildiğiniz tüm fotoğrafların dijital hallerini bunların kaçına işçilik (photoshop) gibi işlemlerin yapılacağını mutlaka sorun.Kesinlikle dvd ortamında saklayın.Malum harddisk arızaları tamir görme onarılma oranları çok düşük ve pahalı her ne kadar fotoğrafçınız arşiv tutsa dahi.

Düğün fotoğrafçılarının albüm konusunda çalıştıkları birçok firma vardır.Bu albüm firmaları aralarında çok benzer yanları görünsede baskı ve işçilik ve malzeme kalitesinde birbirlerinden ayrılarlar diyeceğim o ki albümleri iyi inceleyin

Son olarak teslim alıcağınız albüm ve ürünlerin, fotoğraf çekiminin detaylarının yazılı olduğu bir sözleşme olması önemlidir.fotoğraf çekiminden ne kadar süre sonra albümünüzü teslim alıcağınız. Ve fiyatlandırma ve ödeme zamanı, fiyatın dışında ek ödeme olup olmayacağına dahil gibi soruların tamamını önceden konuşun..

Evlenecek ve Evlenmiş tüm çiftlere mutluluklar dilerim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir